مشاوره طلاق

پیشگیری و بهبود روابط و کمک به فرآیند جدایی

جهت دریافت راهنمایی و مشاوره قبل از ازدواج همین حالا با ما تماس بگیرید.

جلسات مشاوره طلاق بر ای اینکه شما بتوانید به راحتی طلاق بگیرید نیست. بلکه برای تسهیل حل مشکلات و جلوگیری از طلاق و جدایی است. چرا که طلاق اتفاقی است که میتواند باعث بروز آسیب های شدیدی به اعضای خانواده شود و تمام اعضا را تحت تاثیر اثرات منفی طلاق قرار دهد.

در طی مراحل طلاق مرد و زن متحمل فشارهای روانی زیادی میشوند که در این بین آسیبهای شدیدی به کودکان نیز وارد میشود. تصمیم برای ترک یک رابطه عاطفی که با امیدها و آرزوهایی شکل گرفته و در حال حاضر اوضاع خوبی ندارد، تصمیم دشواری است. زوجین هنگام طلاق با فشارهای روانی بسیار زیادی همراه هستند که مشاور میتواند در این زمینه به آن ها کمک کند.

فرم درخواست مشاوره

به مشاوره احتیاج دارید؟!

مشاور طلاق در ابتدا به افراد کمک میکند که این روند را متوقف و مشکلات موجود را حل کنند و در صورتی که جدایی بهترین تصمیم ممکن بود، برنامه ریزی انجام شود تا حداقل آسیب ها به اعضای خانواده وارد شود. طلاقی که به سرعت و بدون بررسی کافی همه جوانب انجام شود، ممکن است باعث پشیمانی و یا صدمات روحی و روانی به سایرین شود.

به این موضوع توجه داشته باشید که اگر خودتان به کمک مشاور بتوانید مشکلات را رفع کنید، میتوانید رابطه های مستحکم تر از قبل بسازید. برای رسیدن به یک رابطه مستحکم پس از مشکلات فراوان باید از یک مشاور خوب در این زمینه استفاده کنید تا ناگفته های همدیگر را درک کنید و از طلاق جلوگیری کنید.

مهمترین عوامل طلاق:

درحال حاضر عوامل مختلفی باعث جدایی و طلاق میشوند. گاهی اختلاف کوچک و گاهی مسائل بزرگ باعث این اتفاق میشوند. برخی از این مسائل شامل: مشکلات در روابط جنسی، عدم تفاهم در زندگی مشترک، مشکلات مالی، خیانت، دخالت های خانواده طرفین، مشکالت فرهنگی، تفاوت های تحصیلی، تفاوت در اعتقادات افراد، ازدواج در سن بالا و یا اختلاف سنی زیاد و… از مهمترین این عوامل هستند.

پنهان کاری:

یکی از عوامل مهمی که در افرادی که قصد طلاق دارند مشاهده میشود، پنهان کاری یکی از طرفین است. به عنوان مثال فرد قبال رابطه عاطفی با شخص دیگری داشته اما این موضوع را به کل از همسر خود مخفی نگهداشته است. در اکثر موارد افراد پس از متوجه شدن پنهان کاری های همسر خود عصبی و تصمیم به پایان دادن رابطه خود میگیرند.

مشکالت ناباروری:

یکی دیگر از مسائلی که در مشاوره های طلاق بسیار دیده میشود، بحث مشکالت نابارو ری یکی از زوجین است که یکی از زوجین علاقه شدیدی به داشتن فرزند دارد. این فرد هنگامی که متوجه میشود نمیتواند در زندگ ی مشترک خود صاحب فرزند شود، این موضوع باعث به وجود آمدن دلخوری ها و ناراحتیهای شدیدی میشود که در انتها منجر به طلاق خواهد شد.

رشد یکی از زوجین:

پیشرفت یکی از زوجین از لحاظ تحصیلات، اجتماعی و یا مالی پس از ازدواج، باعث میشود که همسر خود را پایین تر از شخصیت و لیاقت خود ببیند. به همین دلیل تصمیم میگیرد که زندگی مشترک خود را با او پایان دهد.