اهمیت مشاوره پیش از ازدواج

و تاثیر آن بر زندگی آینده دختر و پسر

جهت دریافت راهنمایی و مشاوره قبل از ازدواج همین حالا با ما تماس بگیرید.

دختر و پسر برای انتخاب شریک زندگی و شروع یک زندگی احتیاج به مشاوره پیش از ازدواج دارند. مشاوره ازدواج مثل بروشور راهنمایی برای زندگی در دنیای جدید است که به شما کمک خواهد کرد با مشکلاتی که در زندگی مشترک خواهید داشت آشنا شوید و افق دید شما را نسبت به مسائل آینده زندگی مشترک افزایش میدهد.

ازدواج یکی از مهمترین اتفاقات زندگی هر فردی است. مشاوره ازدواج به شما کمک خواهد کرد تا همسر خود را با آگاهی انتخاب کنید و بهتر بشناسید و به این سوال پاسخ دهید که آیا شما با همسر خود میتوانید یک زندگی خوب و شاد را زیر یک سقف داشته باشید یا نیاز به راهنمایی دارید.

با کمک مشاوره قبل از ازدواج میتوانید نظر شریک زندگی خود را در مسائل مهم زندگی، مثل مسائل مالی، تعداد فرزندان، تربیت فرزندان و… بدانید و به شناخت بهتری برسید و در ابتدای ازدواج اختلاف نظرهای خود را برطرف کنید تا تبدیل به مشکلات بعدی نشود.

فرم درخواست مشاوره

طی سالهای آخیر در کشور با آمار بسیار زیاد طلاق مواجه هستیم به طوری که در سال ۱۳۹۷ به ازای هر سه ازدواج یک طلاق ثبت شده است که مشکلات بسیار زیاد روانی برای خانواده افراد و مشکلات مالی برای مرد طلاق گرفته خواهد شد. راه جلوگیری از طالق تعیین مهریه های بسیار بالا نیست، یکی از بهترین راه کاهش این آمار و جلوگیری از مشکلات اهمیت مشاوره قبل از ازدواج است.

نکته بسیار مهمی که باید توجه داشته باشید این است که مشاور قرار نیست در مورد انتخاب شما تصمیم گیری کند. در نهایت تصمیم گیری با شماست.

به مشاوره احتیاج دارید؟!

مهمترین فواید مشاوره قبل از ازدواج

شناخت نقاط قوت ضعف یکدیگر و تالش برای رشد

شناخت ویژگیهای شخصیتی و روشهای مواجه با هر شخصیت

بهبود مهارت های ارتباطی افراد

آموزش حل تعارضات و روش های کاهش مشکلات در زندگی

بررسی زندگی نامه خانواده دختر و پسر و گفت و گو در این مورد

بررسی مسائل مالی

بررسی اهداف، ارزشها، چشم انداز افراد از زندگی

اهمیت مشاوره پیش از ازدواج:

درباره اهمیت مشاوره پیش از ازدواج و شروع یک رابطه خوب، مهمترین نکته های که میتوان گفت این است که جلسات مشاوره، بینش شما را به تغییراتی که در آینده رخ خواهد باز خواهد کرد و در نتیجه قدرت تصمیمگیری و مواجه بیشتری در مواجه با مشکلات خواهید داشت.

مشاوره قبل از ازدواج به شما و شریک ز ندگیتان برای شناخت بهتر یکدیگر و ازدواج با پایه های قویتر کمک خواهد کرد. هدف مشاوره گرفتن پاسخ مثبت و منفی برای ازدواج نیست، بلکه راهنمایی و کمک به مراجعان برای انتخاب همسر مناسب و آماده کردن افراد برای چالش های رابطه مشترک است.

گاهی یک اختلاف کوچک در ازدواج باعث میشود زوجین حس خوبی به یک دیگر نداشته باشند و یک مشکل کوچک تبدیل به مشکلات بسیار بزرگ تری خواهد شد. اگر زوجین روش های مواجه با مشکلات را بلد باشند به راحتی میتوانند از چالش ها عبور کنند

مراحل مشاوره ازدواج:

یک: تست شخصیت شناسی مشاوره پیش از ازدواج

در جلسه اول، مشاور تستهای شخصیت شناسی ازدواج را از هر دو طرف میگیرد و با بررسی مصاحبه با افراد، به شباهت ها و تفاوت های شخصیتی که دو طرف دارند پی میبرد و با توجه به نتیجه، مشاوره لازم را به زوجین خواهد داد.

دو: سنجش معیارها

در مرحله دوم مشاوره معیارهای ازدواج هر کدام از طرفین را بررسی میکند. مثل معیارهای خانوادگی، تحصیلی، شغلی، زیبایی، مالی، سیاسی و… . دنیای مرد و زن دو دنیای جداگانه است که تا حد زیادی دختر و پسر نسبت به آن آگاه نیستند. مشاوره با شناخت و بررسی افراد، وظایف و مسئولیتهای افراد را توضیح خواهد داد.

سه: آموزش مدیریت بحران در مشاوره پیش از ازدواج

مهارت های زندگی، روشهای کنترل خشم، مدیریت خود و حل بحران در جلسات مشاوره به افراد آموزش داده خواهد شد.

چهار: مشاوره پیش از ازدواج

در مرحله آخر، مشاور با توجه به تفاوت ها و شناختی که نسبت به افراد پیدا کرده است، به افراد کمک خواهد که آیا میتوانند زیر یک سقف زندگی خوب و آرامی داشته باشند و یا بهتر است در انتخاب خود بیشتر فکر کنند. در این مرحله خود افراد تصمیم گیرنده هستند و مشاور تنها کار راهنما را دارد.